piątek, 19 grudnia 2014

Podsumowanie listopada i kolejne numery czasopism wydawnictwa Colorful Media

Norweski i kurs językowy

Tym razem podsumowanie z wielkim opóźnieniem i niestety znów bez sukcesów.

Jak już wspominałam, od prawie dwóch miesięcy uczęszczam na kurs norweskiego. Uważam, że zajęcia są prowadzone naprawdę świetnie. Największy nacisk położony jest na mówienie, czyli coś, co trudno wyćwiczyć samemu w domu. Lektorka 98% czasu mówi po norwesku, co wspaniale rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu. Dużo także czytamy i piszemy. Najmniej jest gramatyki, ale nie widzę w tym nic złego. Po pierwsze jest ona naprawdę bardzo podobna do angielskiej i niemieckiej, a po drugie... wystarczy się zaopatrzyć w "Trolla" :)

Dlaczego więc straciłam zapał do nauki? Może poziom okazał się jednak za wysoki (B1). Często nie rozumiem poleceń lektorki. Z trudem przychodzi mi wypowiadanie się, w dodatku jest w grupie kilka osób z bardzo dobrą znajomością języka. 

Moim największym wrogiem jest jednak brak czasu, a może zorganizowania... Jedyne na co potrafię się zdobyć, to odrobienie zadania, ostatnio coraz częściej za pięć dwunasta. Coraz rzadziej zaglądam też do Memrise, czego bardzo żałuję, bo dzięki niemu nauczyłam się naprawdę wielu słówek, ale nadal jest jeszcze dużo do nauki. 

Mój nowy plan obejmuje po pierwsze organizację czasu. Gdy mi się to uda, chcę wrócić do "Pa vei", a gdy go skończę, kontynuować naukę z "Stein pa stein", ale już raczej indywidualnie, nie na kursie. Chciałabym też odświeżyć kontakt z moją norweską koleżanką z italki. 

-----------------------------------------------------------

Angielski i "Business English Magazine" nr 44

Jakiś czas temu polecałam Wam czasopisma wydawnictwa Colorful Media, a poprzedni wpis poświęciłam nauce francuskiego z pomocą "Francais Present". Mam nadzieję, że skusiliście się na zakup czasopism, bo to naprawdę świetna inwestycja dla uczących się języków obcych.

A co w najnowszym "Business English Magazine"? To iście podróżnicze wydanie. 
Z okładki wita nas Nowy Jork o świcie, najbardziej niesamowite miasto świata, centrum biznesowe, kulturalne i ekonomiczne, fascynujące i przerażające zarazem. Jaki jest Big Apple 13 lat po zamachach terrorystycznych na WTC? W jaki sposób władze i mieszkańcy próbują odbudować swoje miasto? Przeczytajcie koniecznie!

Z Ameryki Północnej przenosimy się do Środkowej, bo tam właśnie leży Panama. Moja wiedza na temat tego kraju była znikoma dopóki nie przeczytałam artykułu "Hats off to Panama", dzięki któremu dowiedziałam się, że to państwo coraz prężniej się rozwija, przyciągając zarówno biznesmenów, jak i turystów. 

Kolejny przystanek to Azja i tym razem spojrzenie na społeczeństwo. Chiny i Indie z jednej strony cieszą się coraz większa ilością absolwentów szkół wyższych, a z drugiej martwią rosnącym bezrobociem, spowodowanym między innymi coraz tańszymi usługami świadczonymi przez Filipińczyków.  Jakie skutki ten nowy trend ma i może mieć na globalną gospodarkę? Przeczytajcie w 44 numerze.

Rozwijający się przemysł  i największe światowe firmy inwestujące w Afryce. Coraz większy zasięg internetu i telefonii komórkowych na Czarnym Lądzie. Afrykanie zakładający organizacje wspierające młodych przedsiębiorców. To nie melodia przyszłości. To teraźniejszość. Z ogromnym zaciekawieniem czytałam artykuł "Impact Investing in Africa" i gorąco polecam!

Już prawie jesteśmy z powrotem, ale zapraszam Was jeszcze do wspaniałego Budapesztu, który miałam okazję niedawno odwiedzić. Przed wizytą koniecznie przeczytajcie o tym mieście w "Business English Magazine".

Moimi ulubionymi artykułami są jednak te o przedsiębiorczych kobietach sukcesu. Dzięki ostatniemu numerowi magazynu poznałam trzy takie panie: Elizabeth Holmes, która wywołała rewolucję w świecie... badania krwi (nie dość, że robi coś dla ludzi, to jeszcze sporo na tym zarabia) oraz dwie Polki, siostry Kotlonek, które rozkręciły własną firmę produkującą torebki. Uwielbiam takie historie! Zawsze bardzo mnie motywują i napędzają do działania. 

Jeśli więc jeszcze nie zaopatrzyliście się w najnowszy numer "Business English Magazine", nie zwlekajcie, bo kolejny już w styczniu!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz